banner15

CHP Silivri Akören'de Halk Toplantısı Düzenledi

CHP Silivri İlçe Başkanı Berker Esen, İlçe yöneticileri, İBB Meclis üyesi Melih Yıldız, Belediye Meclis Üyeleri Gökhan Yonat, Ersin Taşkın, Kadın ve Gençlik Kollları ile birlikte Halk Ziyaretlerine Akören mahallesiyle devam etti.

CHP Silivri Akören'de Halk Toplantısı Düzenledi
banner29

Konuşmasına mahallenin sorun ve talepleriyle başlayan Başkan Esen, sokak hayvanlarına yönelik talepler, Akören mahallemizdeki tarihi çeşmenin İBB tarafından koruma altına alınması, kadınlar ve çocuklar için kültür, sanat ve spor faaliyetlerine yönelik kültür gezilerinin düzenlenmesi, sahnebüs etkinlikleri gibi pandemi ile ertelenmek zorunda kalan İBB hizmetlerine yer vererek devam etti.

Esen, ayrıca yine İBB tarafından yapımı üstlenilen parkların yenilenmesi ve mahallelerimize yeni parkların kazandırılması çalışmaları kapsamında Akören mahallemize de bir yeni park kazandırılacağının müjdesini verdi.

Köylerimizin genel talebi olan hayvan pazarı ve mezbahane talepleri doğrultusunda Çatalca Kestanelikte bir önceki Büyükşehir Belediyesinin atıl bıraktığı mezbahanenin hizmete sokulmasına ve ayrıca Değirmenköydeki mezbahanenin hizmete geçirilmesine yönelik çalışmalar hakkında vatandaşlara bilgi verildi.

Ziyarette söz alan iBB Meclis Üyesi Yıldız, Kanal İstanbul hakkında vatandaşa bilgi verdi. Kanal İstanbul Projesinin İstanbul’un su kaynaklarını yok etme, 23 milyon metre kare orman arazisini, 156 milyon metre kare tarım arazisini yok etme riskinden bahsetti. İstanbul’da, Silivri’mizde acil çözülmesi gereken sorunlarımız varken, deprem gerçeği kapımızdayken, ekonomik dar boğaz söz konusuyken, çiftçimiz kan ağlarken, Hükümetin Kanal İstanbul projesi ile İstanbul’a ihanet ettiğini sözlerine ekledi. 
Yıldız ayrıca, ‘Pandemi süreci ile hepimiz güvenilir gıdaya ulaşım gerçeği ile yüzleştik, bu gıdayı ülkemize memleketimize bizim çiftçilerimiz sağlamaktadır, Kanal İstanbul’a harcanacak paramız varsa eğer bu parayı çiftçimize destek olarak sunalım’ teklifinde bulundu. 

GelirSEN, DüşünürSEN, SöylerSEN mahallemizin sorunlarını birlikte çözeriz diyerek çıktığımız bu yolda bizleri misafir eden, katılan, yorum ve eleştirileri ile gücümüze güç katan Akörenli vatandaşlarımıza teşekkür ederiz.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER