banner15

Barlas;" Silivrimiz için çalışmaya devam edelim!"

AK Parti İBB ve Silivri Belediye Meclis Üyesi Sami Barlas, gerçekleştirilen Aralık ayı meclis toplantısında hükümetin ekonomi politikalarını eleştiren CHP Grubu'na, cevap verdi.

Barlas;" Silivrimiz için çalışmaya devam edelim!"
banner29

AK Parti İBB ve Silivri Belediye Meclis Üyesi Sami Barlas şu şekilde konuştu;

"ABD'de yıllık TÜFE 6.2 ile 31 yılın zirvesinde. Avrupa Birliğinde yıllık TÜFE 41 ile 28 yılın zirvesinde. Ülkemizde 12 olan TÜFE, 19.60 ile 1.65 artmıştır; Avrupa'ya, Amerika'ya göre. Lütfen milli olalım" ifadeleri ile seslendi. Öte yandan Barlas, "Cumhur ittifakı olarak çok güzel hizmetler ediyoruz. Herhalde arkadaşlar bu hizmetlerden rahatsız oluyorlar ki gündemi değiştirmek için genel siyasete giriyorlar".
"Lütfen milli olalım. Ülkemizi dış ülkelere şikayet etmeyelim. Arkadaşlarımız gübre fiyatlarıyla ilgili eleştirilerde bulundular. Zannediyorlar ki devletimiz duruma müdahale etmiyor. Şu anda ülkemizde 7 tane gübre üreticisi fabrika bulunmakta. Dış piyasaya mal sattıkları için iç piyasada fiyatları şişirmekte olduklarını Ticaret Bakanlığımız tespit etmiştir. Dış ülkeye satışlarda kota uygulamasına geçildi. Aynı zamanda 7 fabrika kendi aralarında kartel oluşturdukları ve fiyatları yükselttikleri için Tüketici Hakları Mahkemesi tarafından da dava açılmıştır. 9 Haziran 2021 tarihinde bununla ilgili yasa da Resmi Gazete'de yayınlandı. Bunu da belirtmek isterim. Gübre hammaddesinin üretimi için ülkemizde fabrika kurulma safhası başlamıştır. Bir yıl içinde de tamamlanması planlanmakta. Bu vesileyle de yaklaşık 100 milyon dolar parası da ülkemizin kendi cebinde kalacaktır. Ülkemiz bu artışlara kayıtsız kalmıyor. Un fiyatlarıyla alakalı da Türkiye Mahsulleri Ofisi'nden 62 tane ülkemizdeki un fabrikalarına 2.25 TL'den buğday verilmekte. Un fiyatları yükselmesin diye devletimiz bunu sübvanse etmektedir. Avrupa'dan gelen siparişlerin ülkemizde yoğunlaştığını, ihracatın 228 milyar dolara gittiğini lütfen unutmayalım. MHP Grup Başkanvekili Erdoğan Gökalp Kalaycı çok güzel söyledi.  Cumhur ittifakı olarak çok güzel hizmetler ediyoruz. Herhalde arkadaşlar bu hizmetlerden rahatsız oluyorlar ki gündemi değiştirmek için genel siyasete giriyorlar. Lütfen Silivri ile alakalı öneri sunun. Genel siyasette vazgeçelim. Silivrimiz için çalışmaya devam edelim." 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER