banner15

Vali Yerlikaya'dan Silivri Turu

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya muhtarlar ile pandemi toplantısı yapmak için Silivri'ye geldi. Toplantının ardından Köy Pazarı ve Renkli Evlerin olduğu alanı da gezdi.

Vali Yerlikaya'dan Silivri Turu
banner29

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya muhtarlar ile pandemi toplantısı düzenlemek üzere Silivri’ye geldi. Silivri Belediyesi Önder Yılmaz Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda İstanbul Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli, Silivri Kaymakamı Ali Partal, İçişleri Bakanlığı Muhtarlıklar Daire Başkanı Suna Üstüner, Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, ilçe sağlık, emniyet ve jandarma müdürleri ve muhtarlar hazır bulundu.


Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, mahalle muhtarlarıyla gerçekleştirilen koronavirüs tedbirleri ve filyasyon takip çalışmaları toplantısı sonrası İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve beraberindeki heyeti Silivri Köy Pazarı’na davet etti. Başkan Yılmaz, Silivrili üreticiler tarafından üretilen yerli ve organik ürünlerin doğrudan tüketici ile buluşturulduğu köy pazarı hakkında Vali Yerlikaya’ya bilgi verdi. Köy pazarında bulunan tezgahları tek tek ziyaret eden Vali Yerlikaya, Silivrili üreticilere hayırlı işler dileyerek bazı ürünler hakkında bilgi aldı.


Koronavirüs tedbirleri ve filyasyon takip çalışmaları toplantısı için Silivri’ye gelen İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, toplantı sonrası bir süredir tadilatta olan Tarihi Kısa Köprü’yü ziyaret etti. Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, çalışmalarda sona gelinen Kısa Köprü, Boğluca Deresi etrafında gerçekleştirilen rekreasyon  projesi ve Sokak İyileştirme Projesi hakkında Vali Yerlikaya’ya bilgiler verdi. Başkan Yılmaz, tarihi  köprünün önümüzdeki günlerde vatandaşların kullanımına açılacağını ifade ederek restorasyon sürecinde verdiği desteklerden dolayı İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’ya teşekkür etti. Tarihi köprüyü gezerek renkli evlerle fotoğraf çektiren Vali Yerlikaya, başarılı çalışmalarından dolayı Başkan Yılmaz’ı tebrik ederek Silivri’den ayrıldı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER