banner15

SÜHEYL KIRKICI GÜVEN TAZELEDİ

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Silivri Şubesi’nin 7. Olağan Genel Kurulu 19 Haziran 2021 Cumartesi günü Silivri Cemevi’nde gerçekleştirildi.

SÜHEYL KIRKICI GÜVEN TAZELEDİ
banner29

Yapılan oylamada mevcut Şube Bşkanı Süheyl Kırkıcı 93 oy ile yeniden seçilirken, karşı liste çıkartan Duran Söyler ise 36 oy aldı.
Kırkıcı tekrar seçilmenin ardından bir açıklama gerçekleştirdi.  Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Silivri Şubesi Başkan Kırkıcı'nın açıklaması şu şekilde oluştu;
"Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Merkezi Silivri Şubesinin 7. olağan kongresi yaparak yeni yönetimimizi oluşturmuş bulunuyoruz. Pandemi şartlarında gerçekleştirdiğimiz konremiz daha önce kısıtlama nedeniyle iki kez ertelenmiş, kısmi açılımla birlikte 19 Haziran 2021 cumartesi günü Silivri Cemevi binasında üyelerle birlikte toplanılmıştır.

Pandemi şartlarında toplanan kongremizi salonun kısıtlı durumundan dolayı hiçbir kişi, kurum davet edilememiştir. Tüm dostlarımızın anlayışına ve hoşgörüsüne sığınıyoruz.

Kongremiz demokratik temayül gereği mevcut başkan Süheyl Kırkıcı ile Duran Söyler arasında bir seçime dönüşmüştür. Alevi yol ve yürüyüşüne uygun olarak seçimler bir olgunluk havasında geçmiş ve her iki aday

'Bir olalım, diri olalım, iri olalım' felsefesine uygun bir tavır göstermiştir.

Kaybedeni olmayan, kazananı toplum olan kongrede Silivri’de barışın, kardeşliğin ve dayanışmanın egemen olması konusunda çabalarının yoğunlaşması konusunda birleşildi. Ayrıca kongremize sunulan bir önerge kongremizce oylanarak 'karara dönüştürülmüş' olup, Çalışmalarınız kongre iradesinde aldığımız demokratik zeminde ALEVi- BEKTAŞİ yol erkanına uygun, Vakıf sözleşmemizin bizlere yüklediği görevler çerçevesinde halkımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Barış sevgi ve hoşgörü, hak ve adalet ışığımız yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir."

Yönetime seçilen liste şu şekilde:

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER