banner15

Başkan Yılmaz;"Bugün, güzel bir tevafukun olduğu bir gün"

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ve Kadir Gecesi'nin aynı güne gelmesi münasebetiyle bir açıklama yayınladı.

Başkan Yılmaz;"Bugün, güzel bir tevafukun olduğu bir gün"
banner29

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ve Kadir Gecesi'nin aynı güne gelmesi münasebetiyle bir açıklama yayınladı. Başkan Yılmaz'ın açıklaması şu şekilde oldu;
"Yüce Kitabımız Kur'an-ı Kerim'de “Bin aydan daha hayırlı” olduğu müjdelenen Kadir Gecemizi ve Milli Mücadelemizin ilk adımının 101. yılı olan 19 Mayıs'ı aynı gün kutluyor olmanın manevi huzurunu yaşıyoruz.

Dünyanın büyük bir imtihandan geçtiği şu dönemlerde, böylesine önemli günler bizler için değerli bir fırsattır. Pandeminin açtığı yaralar, verdiği zararlar, maruz bıraktığı zorluklar hepimizin malumudur.
Bu ağır sınavın elbette bir sonu ve bitiş noktası olacaktır. Ancak önemli olan, bundan sonra başlayacak yeni düzenin ve yeni hayatın nasıl şekillenip ilerleyeceğidir.

Türk milleti, dünyanın gıpta ettiği milli ve manevi bir kenetlenme örneği sergilemiş, devletimizin kararlı uygulamaları ile çok şükür salgın dönemi atlatılmaya başlanmış ve normalleşme sürecine geçilmiştir. Karşımıza ne zaman bir engel çıksa, ne zaman bir badire ile karşılaşsak, milli birlik ve beraberliğimiz tüm zorlukların üstesinden gelmiştir.

Değerli hemşehrilerim,
Sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği kutlu geceyi en güzel şekilde değerlendirmeliyiz. Allah’a sığınıp, rahmet ve bereketinden ümidi kesmeden nerede eksik kaldığımızı ve nerede boşluk bıraktığımızı, niyet ve amellerimizi teferruatlı şekilde gözden geçirmeliyiz. Bu sebeple Kadir Gecesi bizlere eşsiz bir fırsat sunmaktadır. Her ne kadar camilerimizde Kadir Gecesi, meydanlarda, cadde ve sokaklarda 19 Mayıs coşkusunu yaşayamasak da, hanelerimizde ve iç dünyamızda en iyi şekilde idrak edeceğimize yürekten inanıyorum.

Bu düşüncelerle aziz milletimizin ve Türk-İslam aleminin mübarek Kadir Gecesi’ni içtenlikle tebrik ediyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, cennet vatanımız için şehit düşen tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmetle anıyor, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum."

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER