banner15

DENİZ AKŞAM LİSESİ 4.ŞUBESİYLE ŞİMDİ DE SİLİVRİ DE..

Türkiye’nin en büyük Akşam Lisesi, Deniz Akşam Lisesi 4. Şubesiyle Silivri’de açıldı. Kuruluşundan bu yana binlerce öğrenciyi okullarından mezun eden Deniz Akşam Lisesi, liseden mezun ettiği öğrencilerine, anlaştığı üniversiteler de okuma şansı tanıyor.

DENİZ AKŞAM LİSESİ 4.ŞUBESİYLE ŞİMDİ DE SİLİVRİ DE..
banner29

Türkiye’nin en büyük Akşam Lisesi, Deniz Akşam Lisesi 4. Şubesiyle Silivri’de açıldı. Kuruluşundan bu yana binlerce öğrenciyi okullarından mezun eden Deniz Akşam Lisesi, liseden  mezun ettiği öğrencilerine, anlaştığı üniversiteler de okuma şansı tanıyor. Liseye hiç başlamamış, liseyi yarıda bırakmış ya da açık liseye devam eden herkes Deniz Akşam  Lisesine  kayıt olabilecek.

NEDEN DENİZ AKŞAM LİSESİ?

Okulumuz, belli sebeplerden ötürü örgün eğitim dışı kalmış bireylerin tekrar lise düzeyinde eğitim alabilmelerine olanak sağlayan bir kurumdur. Öğrencilerimiz bu sayede hem iş hayatlarında hem de öğrenimlerine devam etmek isterlerse üniversite hayatlarında kendilerini bir adım öne çıkarabilecek eğitimi ve özgüveni okulumuzdan almaya devam edebiliyorlar. Öğrencilerin ihtiyaçlarını göz önüne alan eğitim programları sunmak, tecrübeli ve yetkin eğitmenlerle çalışmak, öğrencilerin bireysel takip ve yönlendirmelerini kişisel gelişimde fark yaratacak şekilde oluşturmaktır. Yaşınız kaç olursa olsun okullarımızda eğitim alarak lise diplomanızı alabilirsiniz. Hayata geç kalmayın; lise diplomanızı alın, hayallerinizi gerçekleştirin!

Akşam Lisesi Nedir?

Örgün eğitim hakkını kaybetmiş kişilerin lise eğitimlerini tamamlamaları için gidebilecekleri, Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı özel okul türüdür.

Akşam Liselerine; Ortaokul mezunları, Lise eğitimine hiç başlamayanlar, Lise eğitimini yarıda bırakanlar, Örgün eğitim hakkını (Lisede 2 sene üst üste sınıfta kalmak) kaybedenler ve Açık Lisede okuyanlar kayıt yaptırabilirler, Liseden mezun olabilir ve Üniversiteye gidebilirler.

Akşam Liselerinin kazanılan haklar açısından, gündüz eğitim ve öğretim veren özel yada devlet okullarından hiçbir farkı yoktur ve aynı haklara sahiptirler.

Akşam Lisesinden mezun olan öğrenciler örgün, gündüz ortaöğretim kurumlarından mezun öğrenciler ile aynı haklara sahiptir.
Çeşitli nedenlerden dolayı öğrenimini tamamlayamayan, yarım bırakan veya okuma hakkını kaybeden herkes Akşam Lisesi olanaklarından faydalanabilmektedir.

Akşam Lisesinden mezun olan öğrenciler ile gündüz öğrenim veren liselerden mezun olan öğrencilerin sahip olduğu diplomalar arasında hiçbir fark bulunmamaktadır ve aynı haklara sahiptir.
Diploma ve kazanılan haklar açısından gündüz öğrenim veren liselerden hiçbir farkı bulunmayan Akşam Liselerinin en önemli özelliği derslerin çalışma saati bitiminde başlamasıdır.
İşe alımlarda ve Üniversiteye girişlerde haklarınızın aynı şekilde devam etmesi, Akşam Liselerinin tercih edilmesinde çok önemli bir faktördür.
Deniz Akşam Lisesi olarak herhangi bir sebep ile örgün eğitim hakkını kaybetmiş bireylerin, lise eğitimlerine kaldıkları yerden devam ederek lise diploması sahibi olmalarını sağlamaktır.

Güler yüzlü ve deneyimli öğretmen kadrosu, yılların verdiği tecrübe ile geleceğinize en iyi katkıyı sağlayıp, mezun olduğunuzda üniversite yolunuzun açılmasında sizlere öncü olacaktır.

Akşam Lisesi kayıtları ne zaman başlar?

Akşam liselerine aslında yılın her gününde ön kayıt olarak, kayıt oluşturulabilir. Ancak kesin kayıtlar Haziran ayında okulların kapanması ile başlar ve Ekim ayının 15. gününe kadar devam eder.

Ekim ayının 15. gününe kadar kaydını oluşturan öğrenciler, kayıt oldukları eğitim ve öğretim yılında başarılı oldukları durumda bir üst sınıfa geçerler. Bunun dışında oluşturulan kayıtlar bir sonraki eğitim ve öğretim dönemi başlar.

Eğitim ve Öğretim yılı yeni dönem derslere başlama tarihi 16 – 17 – Eylül olarak belirlenmiştir. Yıllara göre bu tarihler hafta başının tarihine göre değişkenlik gösterebilir.

Açık öğretim lisesinde öğrenim gören öğrenciler , Eğer açık öğretim liselerinden ayrılarak Akşam liselerine geçiş yapacaklarsa , 30 Ağustos ile 15 Ekim tarihleri arasında yapılacak olan Açık Öğretim Liseleri 1. Dönem kayıt yenime işlemlerini yapmamaları gerekmektedir. Aksi takdirde Açık öğretim liselerinde kayıt yenileyen öğrenciler , yenilenen kayıtlarını iptal ettirmeden tasdikname alamaz, ve akşam liselerine kayıt yaptıramazlar
       

 2021-2022 Eğitim öğretim yılı kayıtlarına başlayan , Deniz Akşam Lisesi öğrencilerine uygun ödeme seçenekleri sunuyor.

Biligi ve kayıt İçin:
0212 727 06 27
www.denizaksamliseleri.com

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER